Welcome to Ghitu Institute of Electronic Engineering and Nanotechnologies

ALEGERI AȘM-2017

Concursuri

Lista persoanelor înregistrate drept candidați pentru participare la concursul de alegere în calitate de membru titular și de membru corespondent al AȘM.

Conform Hotărârii Biroului Consiliului Suprem pentru Stiință și Dezvoltare Tehnologică al AȘM nr. 21 din 4 mai 2017, a fost făcută publică lista persoanelor înregistrate drept candidați pentru participare la concursul de alegere în calitate de membru titular și de membru corespondent al Academiei de Științe. Lista a fost publicată și în ultimul număr al revistei „Săptămâna” (vedeți aici copia).

 

nr/rîn

Numele Prenumele

specialitatea

membrii titulari

1

Anatolie SIDORENKO

251.07 Ingineria nanomaterialelor și nanoproduselor

2

Nicolae DABIJA

622.01 Literatura Română (creație)

3

Tudor LUPAŞCU

145.01 Chimie ecologică

4

Vladimir HOTINEANU

 321.13 Chirurgie

5

Ion GUCEAC

552.01 Drept constituțional

membrii corespondenți

1

Svetlana COJOCARU

121. 01 Bazele teoretice ale informaticii

2

Rodica STURZA

143.01 Chimie organică

3

Fliur  MACAEV

143.01 Chimie organică

4

Maria NEDEALCOV

153.05 Meteorologie, climatologie, agrometeorologie

5

Tudor COZARI

165.02 Zoologie

6

Elena ZUBCOV

165.02 Zoologie

7

Leonid VOLOȘCIUC

165.02 Zoologie

8

Dumitru ȚIULEANU

251.02 Ingineria compozitelor și materialelor hibride

9

Pavel TOPALĂ

251.02 Ingineria compozitelor și materialelor hibride

10

Valeriu DULGHERU

251.02 Ingineria compozitelor și materialelor hibride

11

Ion LUPAN

323.01 Stomatologie

12

Alexandru STRATAN

521.03 Economie și management în domeniul de activitate

13

Gheorghe AVORNIC

551.01 Teoria generală a dreptului

14

Victor MORARU

561.01 Teoria, metodologia politologiei; instituții și procese politice

15

Victor JUC

561.01 Teoria, metodologia politologiei; instituții și procese politice

16

Dumitru PATRAȘCU

531.01 Teoria generală a educației

17

Vladimir GUȚU

531.01 Teoria generală a educației

18

Veaceslav MANOLACHI

531.01 Teoria generală a educației

19

Aurelian DĂNILĂ

653.01 Muzicologie (creație)

20

Anatol PETRENCU

611.02 Istoria românilor (pe perioade)

21

Ion ȘIȘCANU

611.02 Istoria românilor  (pe perioade)

 

 Downloads:

Sidorenko-Referinta stiintifica-2017.pdf

Anunt-Vybory-2007.pdf